March 07 2015 0comment
langu reguliavimas

Langų priežiūra

Rėmo priežiūra:

Apsauginė plėvelė nuo sumontuotų rėmų turi būti nuimta ne vėliau kaip praėjus vienam mėnesiui po sumontavimo. Nesmarkiai išteptas plastiko paviršius nuvalomas vandeniu su švelniu skalbikliu. Kai  langai sutepti rūdimis, suodžiais, impregnuojančiomis medžiagomis, klijais, aliejiniais dažais ar laku – naudojamos poliravimo priemonės iš langų priežiūros rinkinio. Vieną, du kartus metuose langų rėmai turi būti valomi, tam naudojant skystą indų ploviklį arba valdymo skystį iš langų priežiūros rinkinio. Langų rėmų negalima valyti šiurkščiu šepečiu, tam turi būti naudojamas švarus, baltas skudurėlis. Spalvotas skudurėlis gali sureaguoti su poliravimo priemone ar valymo skysčiu iš priežiūros rinkinio ir nudažyti rėmą.

Lango tarpinių priežiūra:

Tarpinės porą kartų metuose turi būti išvalomos nuo dulkių ir sutepamos. Tepimui gali būti naudojamas automobilinis purškiamas silikonas, vazelinas iš priežiūros rinkinio.

Keletas patarimu:

Atliekant sumontuotų langų apdailos darbus arba bendrus remonto darbus, plastikinius gaminius būtina uždengti taip, kad statybinės medžiagos ir mišiniai (tinkas, cementas, dažai ir kt.) nepatektų ant plastiko, stiklų, tarpinių ar furnitūros. Jei išvardintų statybinių medžiagų ir mišinių pateko ant plastiko, stiklo, tarpinių ar furnitūros nedelsiant nuvalyti.

 

 

Furnitūros priežiūra ir reguliavimas

 Plastikiniai langai Klaipėdoje

Būtina įsidėmėti, kad visais naudojimosi rankenėlė atvejais varčia turi būti prispausta prie staktos. 1, 2,3 ir 4 paveiksluose parodyta kokioje padėtyje turi būti rankenėlė, kai langas atverstas, atidarytas ar uždarytas. Tam, kad langas būtų tinkamai ir lengvai varstomas, reikia du kartus per metus nuo visų paslankių furnitūros dalių kruopščiai nuvalyti dulkes ir ištepti jas siuvamosioms mašinoms skirta alyva, tepalu, techniniu vazelinu arba tepalu. Pirmus metus tepti nebūtina, nes jie sutepti būna iš gamyklos.

Languose esantys apkaustai lengvai reguliuojami. Juose yra žiemos, vasaros ir neutralus rėžimai. Pagamintų langų mechanizmai visada būna nustatyti ant neutralios padėties (6 pav. žiūrėti į įpjovą esančią ant ritinėlio).

Vasaros rėžimas (5 pav.) nustatomas atšilus orams, kad „pailsėtų“ tarpinės.

Žiemos režimas (7 pav.) nustatomas atšalus orams ar jaučiant vėjo putimą.

Rėžimų nustatymas – ritinėlis patraukiamas link savęs ir sukamas reikalingam režimui nustatyti (5,6 arba 7 pav.)

 

 

Patalpų vėdinimas

Iš PVC profilių gaminiai yra sandarūs (sandarumas atitinka Statybos Reglamento reikalavimus), todėl pirkėja privalo užtikrinti savo būsto vėdinimo, mikroklimato parametrų palaikymą. Kitu atveju gali atsirasti problemų, susijusių su santykinės oro drėgmės padidėjimo. Tinkamas patalpų vėdinimas ne tik leidžia palaikyti gerą mikroklimatą, pašalinti vandens garų perteklių ir išvengti drėgmės kondensavimosi ant langų stiklų bei šaltesnių vietų patalpos viduje. Patartina patalpoje su PVC langais kuo mažiau laikyti gėlių ant palangių, nedžiauti skalbinių, kadangi šie veiksniai padidina drėgmę patalpoje. Norint išvengti minėtų problemų, jeigu patalpose nėra įrengtos ištraukiamosios ventiliacijos arba jį veikia neefektyviai, patartina 3-4 kartus per dieną 10-15 minučių atversti visus langus ir išvedinti patalpas, kad gautųsi skersvėjis ir susimaišytų oras. Jeigu Jūsų languose yra sumontuoti mikroventiliaciniai priedai, patalpa gali būti vėdinama pasukus lango rankeną 45° kampu – taip langas yra išhermetizuojamas. Dėl atsiradusio tarpelio tarp lango rėmo ir varčios lango viršuje kartais pakanka, kad patalpa pastoviai vėdintųsi. Jei patalpos vėdinamos, o rasojimas yra tai dar nereiškia, kad gaminys ar stiklo paketas yra nekokybiškas. Tai gali būti Jūsų mikroklimato būste problema. Norint išvengti rasojimo turi gerai veikti būsto ventiliacija. Jei ventiliacijos kaminas užsikimšęs ir nėra galimybės jo išvalyti, reikalinga įmontuoti priverstinę ventiliaciją.

 

Pastabos

PVC gaminių negalima dažyti jokiais dažais ar lakais, dengti kokiais nors apsauginiais sluoksniais. Langai bei palangės jokiu būdu neturėtų liestis su karštais daiktais (lygintuvais, šildytuvais ir pan.). Eksploatuojamų patalpų mikroklimatas turi atitikti Higienos Normų reikalavimus.

Laminuotas palanges yra pagamintos iš impregnuotų medžio drožlių plokštės, todėl jas būtina saugoti nuo ilgalaikės drėgmės poveikio ir mechaninio laminato pažeidimo.

Išorinės skardinės palangės būtiną saugoti nuo mechaninių pažeidimų.

Stiklo paketus jokiu būdu negalima valyti su laikraščiu, nes laikraščio popierius yra aštri medžiaga ir gali pažeisti stiklo apsauginį sluoksnį, dėl to sumažėja šilumos varža. Taip pat negalima valyti stiklo paketus  su aštriu paviršiumi turinčiomis medžiagomis.

admin