fbpx

Kaip apsaugoti garažą nuo įsibrovėlių?

Kaip apsaugoti garažą nuo įsibrovėlių?

Bikava kokybiški garažo vartai

Garažas – vieta, į kurią vagišius įsilaužti ypač vilioja. Dažniausiai garažuose laikomi  vertingi daiktai: automobiliai, motociklai, dviračiai, paspirtukai, įvairūs pjūkliukai, žoliapjovės ir kiti prietaisai, įrankiai bei įrenginiai, tad nenuostabu, kad ši vieta dažnai vilioja ilgapirščius. Be to, garažai dažnai būna kiek tolėliau nuo namų, mažiau saugomi ir net neapšviesti. Įsilaužus nekviestiems svečiams, ne tik neteksite savo turto, bet ir turėsite papildomų išlaidų įsibrovimo žymių šalinimui. Tam, kad šių nemalonumų išvengtumėte, galite atlikti kelis paprastus veiksmus.

Penki patarimai, kaip apsaugoti savo turtą garaže

Vagystės – išties nemalonus ir baimę keliantis reikalas. Deja, bet nuo to niekas be mūsų pačių neapsaugos. Už savo ir savo turto saugumą esame atsakingi tik mes. Žemiau pateikiame 5 paprastus patarimus, kaip galite apsaugoti savo turtą garaže.

Sandarus pastatas

Norite išvengti vagišių? Pirmiausia įsitikinkite, kad jūsų garažas sandarus. Seni garažai dažnai laikui bėgant deformuojasi, suskilinėja, juose atsiranda plyšių. Plyšiai gali paskatinti smalsuolius prieiti arčiau ir pasidomėti pastato turiniu. Na, o jei dar tame pastate užmatys ir kažką itin vertingo ar naudingo… Tad norint išvengti ilgapirščių, pastebėję nesandarią vietą, nedelsdami ją užsandarinkite. Mažiau plyšių – mažiau pagundų.

Nepalikite daiktų matomose vietose

Jei jau taip nutiko, kad jūsų garaže yra įtrūkimų, kurių negalite greitai pašalinti, arba jame yra langų, per kuriuos galima netrukdomai pasidomėti jo turiniu – pasistenkite vertingesnius daiktus padėti ten, kur jų nesimatytų. Paslėpkite juos už senų rakandų, apkraukite kitais, mažiau vertingais daiktais, pvz. senomis dėžėmis. Visgi, nepersistenkite ir nedangstykite jų audeklais – tai gali taip pat sužadinti plėšikų smalsumą.

Patikimi garažo vartai

Nustebsite, bet dažniausiai į garažus įsilaužiama pro lengvai pažeidžiamas jo duris ar vartus. Patikimi garažo vartai gali sumažinti įsibrovimo tikimybę, mat juos išlaužti nėra taip paprasta, tai reikalauja daugiau darbo ir pastangų, o plėšikams vargintis tikrai nesinori. Be to, garažo vartai ne tik patikimi, bet ir gali padėti izoliuoti garsą, o tai išties aktualu, jei ši patalpa yra gyvenamajame name.

Apšvietimas

Jei net ir su gerais garažo vartais nesijaučiate saugiai, siūlome apsvarstyti apšvietimo sprendimus. Egzistuoja daugybė skirtingų būdų, kaip galima padidinti šviesos kiekį aplink garažą ir taip atbaidyti vagis – juk apšviesta vieta yra daug rizikingesnė. Garažą apšviesti galite ne tik įprastomis lempomis, bet, ir, pavyzdžiui, šviestuvais su judesio davikliais. Tokie šviestuvai bus taupesni, tačiau puikiai atliks savo paskirtį – vos pajutę judesį įžiebs šviesą ir taip atbaidys nenaudėlius.

Stebėjimo kameros

Be abejo, stebėjimo kameros yra ko ne veiksmingiausias, tačiau brangiausias sprendimas. Stebėjimo kameros fiksuoja vaizdą, tad jei kažkas ir įsilauš bei bandys pagrobti jūsų turtą, labai tikėtina, jis bus išaiškintas ir atitinkamai nubaustas. Be to, vagišius atbaido vien pati stebėjimo kamera – kas gi nori vogti rodydamas savo veidą. Kai kurie turto savininkai renkasi pigias kamerų imitacijas, patį pastatą pažymi atitinkamais informaciniais ženklais. Šis būdas gal ir atbaido pradedančiuosius įsibrovėlius, tačiau veteranų tai nesustabdys – jie atskiria kuri kamera yra tikra, o kuri tik imitacija.

Tikimės, kad šie patarimai buvo naudingi ir linkime, kad kiekvienas daiktas išliktų ten, kur jį ir palikote.