fbpx

Roletai: ką būtina žinoti prieš įsigyjant?

Roletai: ką būtina žinoti prieš įsigyjant?

DIENA-NAKTIS roletams nuolaidos IKI -50% BIKAVA

Roletai: ką būtina žinoti prieš įsigyjant?

Roletai – bene populiariausias pasirinkimas renkantis uždangalus langams. Tai puikus būdas išvengti nepageidaujamos saulės, suteikti erdvei daugiau privatumo ar įnešti į interjerą išskirtinių akcentų. Geri ir kokybiški roletai – tai investicija, tarnaujanti ne vienerius metus, tad prieš įsigyjant labai svarbu tinkamai įvertinti ir pasirinkti jums tinkamiausio tipo ir dizaino ritinines užuolaidas. Šiame straipsnyje norime jus supažindinti su pagrindinėmis roletų rūšimis ir jų savybėmis, patarti, į ką atkreipti dėmesį prieš renkantis vieną iš jų.

Klasikiniai ir kasetiniai roletai: skirtumai ir savybės

Šiandien pasiūloje galima rasti daugybės spalvų, formų ir sudėties roletų. Plati savybių pasiūla leidžia sukurti kiekvienai erdvei labiausiai tinkantį sprendimą ne tik išsprendžiantį šviesos sulaikymo, privatumo, bet ir dizaino klausimus. Visgi, prieš renkantis roletus, pirmiausia, reikia įvertinti, ar pageidaujate prie lango prigludusių ir kartais nematomais vadinamų kasetinių, ar klasikinių roletų.

Klasikiniai roletai

Tai mums įprasti, į dailius ritinėlius lango viršuje susisukantys roletai. Roletai paprastai valdomi šone esančia virvele ar grandinėle: ja galima tiek juos išskleisti, tiek susukti. Šio tipo ritininės užuolaidos gali būti montuojamos prie lango rėmo ar net virš jo ant sienos, o jų medžiaga nėra pritvirtinama prie rėmo ar kitos vietos, tad gali uždengti ne vien stiklą, bet ir visą palangės erdvę. Renkantis šiuos roletus turėtumėte apsvarstyti, ar jie netrukdys kitiems daiktams, ar tiks jūsų pasirinktam langui.

Kasetiniai roletai

Tai į klasikinius roletus panašios ritininės užuolaidos, kurios gali būti suskleidžiamos ar išskleidžiamos grandinėle ar virvele. Kasetiniai roletai, kaip jau išduoda pats pavadinimas, medžiagos rulonėlio vietoje turi specialią kasetę, kurioje ji ir pasislepia. Ant lango montuojama kasetė nekrenta į akis, o joje esanti medžiaga nesipurvina, yra apsaugota nuo dulkių ir saulės spindulių, tad yra išties estetiškas ir praktiškas pasirinkimas. Be to, lango roletai turi specialias kreipiančiąsias juostas, kurios prilaiko medžiagos kraštus ir neleidžia plevėsuoti. Kasetiniai roletai puikiai tinka ir stoglangiams, dideliems ar mažesniems langams.

Roletai diena-naktis – patogu ir gražu

Itin didelio dėmesio sulaukę diena-naktis roletai – toli gražu jau ne naujiena. Tai ritininės užuolaidos, kurioms naudojama iš perregimų ir neperregimų horizontalių juostelių pagaminta perpus sulenkta medžiaga. Sukant roletą, vienas medžiagos sluoksnis kyla, o kitas leidžiasi ir taip prasikeisdamos juostelės gali tapti dieninėmis arba naktinėmis užuolaidomis. Tai puikus pasirinkimas ieškantiems šviesos kryptį reguliuojančių sprendimų ar norintiems mažiau būti pastebėtiems, tačiau turėti daugiau šviesos viduje. Žaliuzės diena-naktis yra lengvai prižiūrimos gali būti plaunamos vandeniu, tad tarnauja ne vienerius metus. Ko gero, populiariausi – kasetiniai roletai diena-naktis, kurie puikiai priglunda prie stiklo ir neužima daug vietos.

Roletų kainos: nuo keliasdešimt iki kelių šimtų: kaip išsirinkti?

Renkantis roletus savo namams, pirmiausia, reikėtų apmąstyti kokio tipo – klasikinio ar kasetinio – jums reikės. Stoglangiams ar pasvirusiems langams rekomenduojame rinktis kasetinius, o štai įprastiems langams gali tikti ir klasikiniai roletai. Ritininės užuolaidos tarnauja ilgai, tad rekomenduojame nenumoti ranka į jų spalvą, raštą ar perregimumą. Nepamirškite apsvarstyti, ar jums reikės tokios užuolaidos, kuri nepraleis nei vieno saulės spindulėlio, ar labiau džiaugtumėtės tik tiesioginius saulės spindulius sulaikančiais, ar universaliais diena-naktis roletais? Ko gero, įdomu, kiek kainuoja roletai? Roletų kainos priklauso nuo daugelio dalykų: roletų rūšies, pasirinktos medžiagos, dydžio ir kt.

Roletai internetu: užsisakykite neišėję iš namų

Ritinines užuolaidas iš bikava.lt galima užsisakyti neišėjus iš namų! Mūsų konsultantai pasiruošę išklausyti jūsų norus ir surasti geriausią sprendimą jūsų langams! Kasetiniai, klasikiniai ar roletai diena-naktis bus gaminami pagal unikalius jūsų langų matmenis, tad puikiai priglus ir atrodys nepriekaištingai! Viskas ko reikia – tai išsirinkti norimą tipą ir žinoti tikslius matmenis. Nežinote, kaip tinkamai išmatuoti langą, duris ar kitą vietą, kurioje planuojate montuoti roletą? Tuomet kviečiame skaityti kitą mūsų straipsnį „Roletų matavimas: kaip teisingai išmatuoti roletus?“.