fbpx

Kaip Išsirinkti Tinkamus Plastikinius ir Aliuminius Langus?

Kaip Išsirinkti Tinkamus Plastikinius ir Aliuminius Langus?

DIENA-NAKTIS roletams nuolaidos IKI -50% BIKAVA

Plastikiniai ir aliuminiai langai – populiariausias pasirinkimas Lietuvoje. Tai išties funkcionalūs ir daug priežiūros nereikalaujantys langai, puikiai tinkantys bet kokiems pastatams. Patraukli kaina ir platus spalvų pasirinkimas leidžia sukurti prie bet kokio eksterjero derančius tiek varstomus, tiek vitrininius ar kombinuotus, standartinių ar nestandartinių dydžių ilgaamžius langus. 

Langų tipai

Kokybiški langai atlieka daugybę funkcijų. Jie į namus praleidžia dienos šviesą, padeda sulaikyti šilumą ir neleidžia į vidų patekti šalčiui, suteikia galimybę lengvai ir paprastai vėdinti patalpas, leidžia mėgautis supančiais vaizdais ir netgi padeda sukurti nepakartojamą interjerą ar eksterjerą. Šiandien langai gali būti patys įvairiausi – vitrininiai, atverčiami, varstomi, kombinuoti; apvalūs, trikampiai, keturkampiai, dideli, maži, balti, medžio spalvos ir t. t. Pagal tai, ar langai yra varstomi ir jei taip – kiek ir kokiu būdu, visi, tiek plastikiniai langai, tiek aliuminiai langai, mediniai ar pagaminti iš kitos medžiagos langai bus skirstomi į keturias didesnes grupes.

Vitrininiai langai

Vitrininiai langai, arba panoraminiai, yra vienos ar kelių dalių fiksuoti, nevarstomi langai. Jie puikiai tinka tiek mažoms, tiek didelėms ir įvairių formų ir padėčių angoms. Vitrininiai langai į patalpas įleidžia kiek daugiau šviesos, nes jų rėmai yra šiek tiek siauresni. Visgi, šie langai turi minusą – juos sunku valyti. Jei, pavyzdžiui, langus įsirengsite antrame aukšte, kur juos iš lauko pasiekti be papildomų įrankių, prietaisų ar kitų daiktų nėra galimybės, jų priežiūra bus itin sudėtinga.

Varstomi-atverčiami langai

Tai bene populiariausi langai, kurie puikiai tinka tiek butams, tiek namams ar kitoms patalpoms. Šie langai turi 3 atvėrimo galimybes: jie atsidaro į šoną, gali būti atverčiami iš viršaus ir turi mikroventiliacijos funkciją. Tokius langus itin lengva valyti ir prižiūrėti iš vidaus, tad gali tapti puikiu sprendimu vietose, kur nėra galimybės jų pasiekti iš išorės.

Atverčiami langai

Tai langai, kurie turi tik vieną varstymo padėtį – dažniausiai atvėrimą iš viršaus. Tokio tipo langai įprastai montuojami ten, kur reikia tik vėdinimo funkcijos: rūsyje, garaže, palėpėje ir panašiai. Šie langai nėra nei blogesni, nei geresni – paprasčiausiai jie sukurti tik ventiliacijai. Jie taip pat gali būti kombinuojami kartu su vitrininiais langais, t. y. viena jų dalis gali būti nevarstoma išvis, o kita – atverčiama.

Kombinuoti langai

Kombinuoti langai – tai langai, sudaryti iš kelių skirtingas funkcijas atliekančių dalių. Pavyzdžiui, vienos vitrininės ir dviejų verstomų-atverčiamų dalių. Tai taip pat itin dažnas pasirinkimas, ypač prireikus didesnio lango. Tokio tipo langai išsaugo kiek daugiau šilumos energijos, yra sandaresni, gali būti didesni.

Kaip išsirinkti reikiamą tipą?

Svarstote, kurio tipo langai labiausiai tiktų jūsų pastatui? Jei taip, tuomet, pirmiausia, įvertinkite, kur jie bus montuojami ir kokių funkcijų iš jų tikitės. Jei langus įrengsite vietoje, kurioje jums reikės tik ventiliacijos funkcijos, puikiu sprendimu gali tapti atverčiami langai, jei jie bus montuojami didesniame aukštyje, tuomet rekomenduotume apsvarstyti varstomus-atverčiamus ar kombinuotus langus, o jei jie bus skirti grožėtis pro juos atsiveriančiu vaizdu ir nėra būtinas jų atidarymas, tuomet puikiu sprendimu taps vitrininiai langai.