fbpx

Kaip paruošti plastikinius langus ir duris vasarai?

Kaip paruošti plastikinius langus ir duris vasarai?

Kaip pasirinkti plastikinius langus? BIKAVA

Plastikiniai langai ir durys – neatsiejama beveik kiekvienų namų dalis. Jie ne tik efektyvūs, bet ir estetiški, ilgaamžiai. Visgi, tam, kad jie tarnautų kuo ilgiau ir efektyviau labai svarbu tinkamai juos paruošti kiekvienam sezonui. O ar žinote, kaip tai padaryti? Jei dar ne – kviečiame skaityti toliau. Šiame straipsnyje norime jums papasakoti apie plastikinių durų ir langų privalumus bei patarti, kokius veiksmus turėtumėte atlikti artėjant vasarai tam, kad jie tarnautų ilgiau.

Plastikinių durų ir langų privalumai

Plastikiniai langai ir durys – populiariausias pasirinkimas Lietuvoje. Šiandien retai kur pastebėsite kitokio tipo duris ar langus. Tokį populiarumą lemia jų teikiamos naudos, kainos ir kokybės santykis. Galima išskirti daugybę privalumų, tačiau norime pabrėžti kelis pagrindinius.

  • Lengvai įmontuojami – šio tipo langai ir durys lengvai montuojami į bet kokios konstrukcijos erdves, tad puikiai tiks tiek mediniams, tiek mūriniams, blokiniams ar kitokiems pastatams.
  • Estetiški – šiandien plastikinių langų ir durų pasiūla itin plati: įvairios spalvos, raštai dydžiai ir net formos leidžia sukurti tokį eksterjerą ir interjerą, apie kokį kiekvienas svajoja.
    • Ilgaamžiai – jie nebijo lietaus sniego ar vėjo, jų nedeformuoja žiemos speigas ar vasaros karščiai, tad tai yra ilgaamžis sprendimas.
  • Sandarūs – tokio tipo langai ir durys dėl savo stabilumo ir tvirtumo sukuria ir sandarumo efektą. Jie stipriai prisiglaudžia prie rėmų ir nepraleidžia oro tiek į patalpą, tiek iš jos.
  • Padeda sutaupyti pinigų – plastikinės durys ir langai sulaiko šilumą, vadinasi, padeda sutaupyti šilumos energijai skirtus kaštus. Be to, patys langai ar durys nėra itin brangūs, tad išleidus vos keliasdešimt ar kelis šimtus eurų galima sutaupyti tūkstančius!

Pasiruoškite vasarai: 7 patarimai, kaip tinkamai paruošti duris ir langus šiltajam metų sezonui

Tam, kad langai ir durys tarnautų ilgai ir tinkamai atliktų savo funkcija, labai svarbi yra tinkama jų priežiūra. Ko gero, girdėjote, kad langų paruošimas ir jų priežiūra skirtingais metų laikais šiek tiek skiriasi. Artėjant vasarai labai svarbu atlikti kelis veiksmus, leisiančius šiems pastatų elementams tarnauti ilgiau. 

  • Patikrinkite sandarumą

Atidžiai apžiūrėkite langus ir duris: atverkite juos, užverkite, apžiūrėkite ar nėra plyšelių. Jei pastebėjote, kad per langus prasiskverbia šaltis ar šiluma, greičiausiai, bus pažeistos sandarinimo tarpinės – aplink langų ar durų rėmus einančios, dažniausiai juodos spalvos, gumos. Joms suskirdus, sutrūkus ar sukietėjus sumažėja izoliacija, tad galima prarasti net iki 20 proc. šilumos! Jas pasikeisti galite ir patys – tai nėra sudėtingas procesas.

  • Patikrinkite, ar nėra deformacijos

Deja, bet pasitaiko ir tokių atvejų, kai po žiemos langų ar durų rėmai išsiklaipo. Tai gali nutikti naujos statybos pastatuose, po remonto, jei deformuojasi ar skyla sienos, arba tiesiog praėjus labai ilgam laikui po langų ar durų keitimo. Deja, bet išsiklaipiusių durų ar langų patiems sutvarkyti nepavyks. Tam reikės kviestis specialistus, kad jie įvertintų, ar dar galima išgelbėti jūsų turtą.

  • Patikrinkite stiklą

Artėjant vasaros sezonui patikrinkite langų ir durų stiklus. Atidžiai apžiūrėkite, ar nėra įdaužų, ryškių įbrėžimų, ar nesutrūkinėjusios sandarinimo medžiagos. Jei pastebėjote, kad stiklų paketuose kaupiasi drėgmė – tai ženklas, kad jie pažeisti. Tokiu atveju geriausia yra kreiptis į specialistus, kad šie įvertintų, ar užteks tik užsandarinti, ar teks pakeisti visą stiklo paketą.

  • Sureguliuokite langus ir duris vasaros sezonui

Tiek langai, tiek durys turi reguliavimo varžtus, kurie leidžia keisti lango ar durų pritraukimą prie rėmo. Vasaros sezonui artėjant tamprumą reikėtų sumažinti – atsuktuvu ar specialiu reguliavimo raktu atlaisvinkite varžtus. Netinkamai sureguliuoti langai gali sunkiai darinėtis, strigti. Be to, atkreipkite dėmesį į langų ar durų atidarymo kampą. Jis taip pat gali būti reguliuojamas pagal poreikius.

  • UV apsauga

Artėjant karščiams labai svarbu pasirūpinti ne tik pačių langų ar durų sandarumu, bet ir apsauga nuo per stiklą patenkančių ultravioletinių spindulių. Tai ypač svarbu, jei jūsų langai ar durys yra pietinėje pastato pusėje ir juos liečia tiesioginiai saulės spinduliai. Specialios apsauginės stiklo plėvelės, filtrai ar užuolaidos gali apsaugoti patalpas nuo tiesioginių spindulių ir neleisti jiems blukinti baldų, sienų ar kitų detalių.

  • Tinkleliai nuo vabzdžių

Vasara – tas metas, kai lauke siaučia daugiausiai vabzdžių. Atėjus geriems orams dažnai norime vėdinti patalpas. Deja, bet pravėrus langus ar duris į vidų užsuka nelaukti svečiai. Norint jų išvengti būtini tinkleliai. Praėjus šaltajam žiemos sezonui užsidėkite tinklelius, kad jūsų poilsio namuose negadintų įkyrus zvimbimas ar uodų žnaibymasis.

  • Valymas

Tam, kad langai ir durys tarnautų ilgai – juos būtina reguliariai valyti. Artėjant vasaros sezonui rekomenduojame kruopščiai pašalinti ne tik ant stiklų, bet ir rėmuose susikaupusius nešvarumus. Didelis nešvarumų kiekis gali braižyti paviršius, gadinti sandarinimo gumas ir trukdyti mechanizmams veikti.