fbpx

Roletai ir žaliuzės: kada ką rinktis?

Roletai ir žaliuzės: kada ką rinktis?

DIENA-NAKTIS roletams nuolaidos IKI -50% BIKAVA

Langai – tai vieta, pro kurią į namus patenka natūrali dienos šviesa, tai erdvės pojūtį suteikiantis namų elementas, pro kurį galime stebėti pasaulį. Deja, bet pro juos galima žiūrėti ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės. Smalsių kaimynų žvilgsniai, nepageidaujama šviesa ar net vasaros karštis smelkiasi per juos norite to ar ne. Puikus būdas to išvengti – pasirinkti tinkamus langų uždangalus. Ko gero, sutiksite, kad sunkios ir ilgos dieninės ar naktinės užuolaidos ne visiems tinkamas pasirinkimas – jos apsunkina erdvę, yra nepatogios, trukdo ir renka dulkes. Šiandien ieškantys elegantiško ir patikimo sprendimo dažnai atsigręžia į roletus ar žaliuzes. Šiame straipsnyje norime jums trumpai papasakoti, kuo šie du langų uždangalai skiriasi, kokie jų privalumai ir kada kokius rinktis.

Roletai – populiariausias pasirinkimas plastikiniams langams

Roletai, arba ritininės užuolaidos, – šiandien vienas iš populiariausių pasirinkimų, ieškantiems langų uždangalų. Prieš keliolika metų atsiradusios tokio tipo užuolaidos palengvino daugybę kasdienių dalykų: tapo daug lengviau apsisaugoti nuo kaitrių saulės spindulių ar smalsių kaimynų neapsunkinant erdvės didelėmis, baldams ir patiems namų gyventojams trukdančiomis ir dulkes renkančiomis įprastomis užuolaidomis. Roletai greitai prisitaikė prie įvairių mados tendencijų, todėl šiandien asortimente galima rasti pačių įvairiausių spalvų, raštų ir net formų, visiškai šviesos nepraleidžiančių arba diena-naktis roletų. Derinant prie namų interjero šiandien siūlomi dviejų tipų – klasikiniai ir kasetiniai roletai.

Klasikiniai roletai

Klasikiniai roletai – tai visiems gerai žinomi ritininiai langų uždangalai, kurie montuojami tiesiai ant langų rėmų, ant virš langų esančios sienos ar panašiai. Roletų medžiaga nėra niekaip tvirtinama prie lango, tad tarp jos ir stiklo lieka nemažas tarpas. Netinkamoje vietoje įrengti klasikiniai roletai gali trukdyti atverti langą, tad derėtų gerai apgalvoti apie jų montavimo vietą ir ar išskleisti langų uždangalai netrukdys lango funkcionalumui.

Kasetiniai roletai

Kasetiniai roletai – tai tokios pat ritininės užuolaidos, kaip ir klasikiniai roletai, tik šie turi specialią roleto laikymo kasetę ir medžiagą prilaikančias kreipiančiąsias juosteles. Ar esate matę ritinines užuolaidas, kurių suskleidus nei nesimato? Būtent tai ir yra kasetiniai roletai. Roleto medžiaga traukiant virvelę ar grandinėlę susisuka specialiame virš stiklo prie lango rėmo montuojamame vamzdelyje, vadinamojoje kasetėje. Be to, šios užuolaidos kreipiančiosiomis juostomis tvirtinamos ir iš šonų, tad medžiaga visuomet būna puikiai prigludusi prie lango rėmo, nejuda ir netrukdo jo varstyti. Tai yra išties puikus sprendimas ieškantiems nematomų užuolaidų.

Žaliuzės – galimybė reguliuoti šviesos srautą

Žaliuzės – dar vienas itin populiarus pasirinkimas, ieškantiems langų uždangalų. Platus pasirinkimas, skirtingi dizainai ir tekstūros leidžia sukurti puikų vaizdą visur: namuose, biure ar kitose erdvėse. Žaliuzės puikiai sulaiko tiesioginius saulės spindulius, yra atsparios, lengvai prižiūrimos, itin estetiškos, o, svarbiausia, lanksčiai pritaikomos prie įvairių langų formų ir dydžių. Šiandien asortimente galima rasti bent kelių tipų žaliuzes.

Plisuotos žaliuzės

Tai interjerą pagyvinančios žaliuzės, sukuriančios modernios erdvės pojūtį. Jomis lengvai galima reguliuoti į patalpą patenkančios šviesos kiekį, užfiksuoti bet kokiame aukštyje. Plisuotas žaliuzes paprasta naudoti, itin lengva prižiūrėti – jas galima plauti tiesiog vandenyje, o, svarbiausia, kokybiškos medžiagos yra ilgalaikės, tad žaliuzės tarnaus ne vienerius metus. Be to, šios užuolaidos gali būti pritaikomos prie įvairių formų, net ir ovalių, langų.

Medinės žaliuzės

Medinės žaliuzės – išties unikalus ir išskirtinumo į interjerą įnešantis sprendimas. Šios žaliuzės gaminamos iš natūralaus lengvo, bet tvirto medžio, pavyzdžiui, liepos, tad net ir ilgai naudojamos išlaiko savo pradinę formą, neišsikraipo ir neapsunkina lango rėmo. Medinių žaliuzių privalumas – temperatūros svyravimo sulaikymas, tai yra kaitinant vasaros saulei patalpos ne taip greitai įkaista, o žiemą – iš jų ne taip greitai išgaruoja šiluma. Impregnuotos žaliuzės yra atsparios drėgmei, tad jas prižiūrėti itin paprasta.

Horizontalios žaliuzės

Horizontalios žaliuzės – tai jau klasika tapę langų uždangalai, kurie sudaryti iš virvelėmis sutvirtintų horizontalių (dažnai aliuminio) juostelių. Pagrindinė šių žaliuzių funkcija – apsaugoti patalpas nuo tiesioginių saulės spindulių. Reguliuojant horizontales juosteles galima sustabdyti tiesioginę saulę, tačiau palikti plyšelius dienos šviesai. Šio tipo žaliuzės neblunka, yra tvirtos ir ilgaamžės, lengvos ir lengvai prižiūrimos.

Vertikalios žaliuzės

Vertikalios žaliuzės – tai vertikaliai išdėstytų juostelių užuolaidos, kurios viršuje, prie karnizo, pritvirtinamos specialiais laikikliais, o apačioje – sukabinamos grandinėle. Didelis spalvų ir raštų pasirinkimas leidžia sukurti išskirtines ir puikiai prie interjero derančias vertikalias žaliuzes, padedančias apsaugoti nuo tiesioginių spindulių ir reguliuoti dienos šviesos srauto kryptį. Šio tipo užuolaidos itin dažnai montuojamos biuruose, mokyklose, darželiuose ir kitose patalpose.

Roletai ir žaliuzės: kada ką rinkis?

Roletai tinka visų tipų langams: varstomiems, nevarstomiems, aukštiems, platiems ar net stoglangiams, balkono durims. Jie puikiai dera prie bet kokio interjero: gali būti pritaikomi tiek moderniuose, tiek klasikiniuose namuose, biuruose ar kitose patalpose. Tokiomis pat savybėmis pasižymi ir žaliuzės: jos yra išties estetiškos, lengvai pritaikomos ir praktiškos. Visgi, jei ieškote tokio varianto, kuris bus neutralus ir nepastebimas, patartume rinktis kasetinius roletus, o štai, jei norite savo namuose sukurti unikalų ir modernumu kvepiantį interjerą, tuomet puikiu sprendimu gali tapti medinės žaliuzės. Visgi, jei apsispręsti sunku, visuomet galite pasitarti su mūsų konsultantais iš bikava.lt.